anasayfa
Baybars Altunta┼č ├ťyelik
├ľnce Kazan Sonra Harca

BAYBARS ALTUNTA┼×

1970 ─░stanbul do─čumlu olan Baybars Altunta┼č; Bo─čaziçi Üniversitesi ─░ngilizce Ö─čretmenli─či Bölümü mezunu. Henüz üniversitede 3. S─▒n─▒f ö─črencisi iken 1992 y─▒l─▒nda Deulcom International'─▒ kuran Baybars Altunta┼č; üniversite 2.s─▒n─▒f ö─črencisiyken 1991 y─▒l─▒nda da Türkiye Franchising Derne─či'nin kurulu┼čunu yaparak Türk ekonomi dünyas─▒nda çok ses getiren bir çal─▒┼čmaya imza att─▒. Henüz üniversite ö─črencisiyken geli┼čtirdi─či özgün e─čitim modeli ile kurulu┼čunu yapt─▒─č─▒ Deulcom International 'Eurowards En H─▒zl─▒ Geli┼čen 3.Türk Markas─▒' olarak ekonomi dünyas─▒nda yerini ald─▒.

Türkiye'de '─░nnovasyon Yaratan 40 Patron'dan biri seçilen ve hayat hikayesi TRT taraf─▒ndan belgesel olarak yay─▒nlanan; sivil toplum çal─▒┼čmalar─▒na da çok önem veren Altunta┼č ; Giri┼čim Konseyi Ba┼čkanl─▒─č─▒ görevini tamamlad─▒ktan sonra; Beyo─člu Güzelle┼čtirme Derne─či Ba┼čkanl─▒─č─▒ görevi s─▒ras─▒nda gerçekle┼čtirdi─či 'Beyo─člu : Giri┼čim Vadisi' projesi Dünya Gazetesi taraf─▒ndan Sivil Toplum Giri┼čimcili─či Ödülü'ne lay─▒k görüldü ve ödülü Ula┼čt─▒rma Bakan─▒ Binali Y─▒ld─▒r─▒m taraf─▒ndan kendisine verildi.

Her y─▒l onlarca üniversitede verdi─či 'S─▒f─▒rdan Nas─▒l Patron Olursunuz? ' konulu konferans─▒ ile Türkiye çap─▒nda binlerce üniversite ö─črencisine hitap eden Altunta┼č, pek çok sivil toplum kurulu┼ču taraf─▒ndan da çe┼čitli ödüllere lay─▒k görüldü. ─░zmir Yeni As─▒r Yay─▒n Grubu taraf─▒ndan da Giri┼čimcilik Gurusu ilan edildi. Giri┼čimcilik Gurusu olarak ─░zmir'de verdi─či konferansa yüzlerce ki┼či dinleyici olarak kat─▒ld─▒.En son K─▒br─▒s'ta Y─▒l─▒n Giri┼čimcisi seçilen Altunta┼č'a ödülü KKTC Cumhurba┼čkan─▒ Talat taraf─▒ndan kendisine verildi.

ABD Ba┼čkan─▒ Barack Obama'n─▒n 26 – 27 Nisan 2010 tarihlerinde Beyaz Saray'da düzenledi─či 'ABD Ba┼čkanl─▒k Giri┼čimciler Zirvesi ' için dünya çap─▒nda seçilen ve Ba┼čkan Obama taraf─▒ndan davet edilen 150 giri┼čimciden biri oldu. ABD'de düzenlenen zirvede Ba┼čbakan Recep Tayyip Erdo─čan'─▒n , ABD Ba┼čkan─▒ Barack Obama'ya yazd─▒─č─▒ mektubu götüren Altunta┼č'─▒ , ABD Ba┼čkan─▒ Barack Obama Zirvenin aç─▒l─▒┼č konu┼čmas─▒n─▒ yapmadan evvel bizzat kabul etti. Mektubu Altunta┼č'tan elden teslim alan Obama , zirvenin aç─▒l─▒┼č konu┼čmas─▒nda Ba┼čbakan Erdo─čan'a ve Türk Ulusuna bu mektup dolay─▒s─▒yla te┼čekkür etti ve 2.Zirvenin Türkiye'de düzenlenece─čini bildirdi.

CNN International'─▒n, söz konusu zirvenin de─čerlendirmesini 60 ülkeden 250 kat─▒l─▒mc─▒ aras─▒nda Washington stüdyolar─▒ndan canl─▒ yay─▒nda sadece Baybars Altunta┼č'la yapmas─▒ , Türkiye için önemli bir tan─▒t─▒m oldu. Ülkemizde e─čitimde f─▒rsat e┼čitli─čini sa─člamak ad─▒na yabanc─▒ dil ve kariyer e─čitimlerini tüm Türkiye'ye yayarak sektörlerin yeti┼čmi┼č personel aç─▒─č─▒n─▒ kapat─▒rken bölgesel istihdam sürecine de önemli katk─▒lar koymay─▒ hedefleyen Altunta┼č; kurucusu oldu─ču Deulcom International markas─▒n─▒ dinamik yat─▒r─▒mc─▒larla beraber franchising sistemiyle tüm Türkiye'ye yay─▒lma çal─▒┼čmalar─▒n─▒ bizzat yürütmekte.

Baybars Altunta┼č, evli ve 2 çocuk babas─▒.

anasayfa