anasayfa
Baybars Altuntaş Üyelik
Önce Kazan Sonra Harca

Başarıda Tanrı Parçacığı

İlk kitabı 'Otobüsten İndim ! BMW'ye Bindim ' ile çok ses getiren Dragons' Den'in efsane ismi Baybars Altuntaş'tan; satış listelerini alt üst edecek bir kitap daha ! Bu kitabıyla, sıfırdan nasıl patron olunacağını anlatan Baybars Altuntaş; geliştirdiği 'Girişimcilikte Tanrı Parçacığı' teorisini ilk kez bu kadar detaylı anlatıyor.


21.yüzyılın en önemli girişimcilik hareketi olarak kabul edilen Beyaz Saray Başkanlık Zirvesi'nde Barack Obama'nın baş başa görüştüğü tek girişimci olan Baybars Altuntaş; Girişimcilikte Tanrı Parçacığı teorisi ile dünya girişimciliği için oldukça tartışılacak bir çalışmaya imza atıyor.

Dünyaya hiç sermayesi yokken gelen bireylerin de patron olabileceklerini ispatlayan bu teori ile, sıfırdan girişimciliğin önü açılmış olacak. Teorisini ilk kez Destek Yayınlarından çıkan bu kitapta açıklayan Baybars Altuntaş kitabın arka kapağında okurlarına şunları söylüyor.

 

''Sıfırdan zengin olmayı hedefleyenler için şunu rahatlıkla söyleyebilirim: İlahi Rüzgarı da arkanıza almaya bakın !

Biliyorum ki pek çok insan hayatta başarılı olmayı zengin olmakla eş değer tutuyor. Zengin olmayı ise şans , kader ve kısmet olarak görüyor.

Halbuki sizlere sıfırdan nasıl başardığımı tüm açıklığıyla 'Otobüsten İndim ! BMW'ye Bindim ' isimli kitabımda anlattım. Bu kitabımda ise, sizin de başarmanız için gerekli o püf noktayı tüm açıklığıyla paylaşıyorum.

Hayatta nasıl ve nereden başlayacağını düşünen herkes için kendi içlerindeki Tanrı Parçacığını görmelerini istedim.

İlahi rüzgarı arkanıza aldığınızda, hayatta her şeyin ne kadar hızla değiştiğini ve ne kadar hızla başarıya ulaştığınıza siz bile inanamayacaksınız.

Bu satırları şu anda okuyor olmanız bile, İlahi Rüzgarın hafif hafif sizden yana esmeye başladığını gösteriyor. İstiyorum ki, bu rüzgar esmeye başladığında neyi nasıl yapacağınızı da bilin ki - sonuca ulaşın.''

FaceBook ta paylaş


Otobüsten İndim ! BMW'ye Bindim

Kasım 2011'de ilk baskısını yapan kitap; çıkar çıkmaz best-seller olmuş bir kitap. Kitap çıktığında, best-seller olarak raflarda bulunan Steve Jobs'un kitabını geçerek birinci olması sonucunda 'Steve Jobs'un Kitabını Sollayan Adam' ünvanını kazandırdı. Kısa zamanda yabancı dillere de çevrilen kitap, 6 ay içinde 19 baskı yaparak ayrı bir rekora imza attı. Baybars Altuntaş'ın hayatını anlatan kitap, Türkiye'de ilk kez 'Kitap içinde Kitap' tekniğiyle çıkarıldı. Böylelikle, girişimcilerin not etmeleri gereken önemli detaylar da kitabın içine ayrı bir bölüm olarak verilmiş durumda.Kitap hakkında Baybars Altuntaş'ın anıları : Steve Jobs'un Kitabını Sollayan Adam Bu kitabı yazmaya karar verdiğimde, herkes dedi ki : Hiç sırası değil ! Neden dedim ? ''Steve Jobs henüz hayatını kaybetti. Tüm medya Steve Jobs haberleriyle çalkalanıyor. Steve Jobs'un kitabı da yeni çıktı. Kimse senin kitabını almaz, onun kitabını alır. Hem de şu anda Steve Jobs'un kitabı ekonomi dünyasında best-seller. Yani en çok satan kitap'' Biraz düşündüm. Şöyle bir karar verdim. Kitabı çıkarmanın tam vakti dedim içimden. Tüm medya Steve Jobs haberleriyle çalkalanırken; benim kitaba talep olmaz ise, çok geçerli bir sebebim var: ''Steve Jobs'un kitabı da yeni çıkmıştı ve herkes onun haberini yapıyordu, benimkine ilgi olmadı. Bu yüzden de satmadı benim kitap'' deyip çıkabilirdim işin içinden ve herkes beni haklı görürdü.Ancaaaak, eğer benim kitap bu şartlar altında bile Steve Jobs'tan daha fazla satarsa, işte o zaman büyük bir rekor kırmış olurum ve 100 yıl boyunca bu kitap unutulmaz dedim. Yani, kimseyi dinlemedim ve herkesin dediğinin aksine bu kitabı en olmayacak zamanda çıkarmaya karar verdim. Steve Jobs 5 Ekim'de ölmüş ve kitabı best-seller. Benim kitap ta 4 Kasım'da matbaadan çıktı ve ertesi hafta raflara girdi.

Yanılmıyorsam 1 hafta sonra beni Anadolu Ajansı'ndan sabahın erken bir vakti aradılar. ''Baybars Bey, tebrik ederiz. Kitabınız ekonomi dünyasında çok ses getirdi. Steve Jobs'un kitabı dün akşam itibariyle 2.sıraya düştü, sizin kitap şu anda best-seller. Bu konuda bir haber yapmak istiyoruz''

Kulaklarıma inanamadım. Hemen internete koştum ve bu sefer gözlerime de inanamadım. Rüyamda görsem inanamayacağım bir şey olmuştu. Kitap çıkalı henüz 1 hafta olmuştu ama Steve Jobs'un kitabını da geçip birinci sıraya oturmuştu.

Anadolu Ajansı haberi geçtikten sonra tüm medyada çıkan manşetler şu şekildeydi: ''Steve Jobs'un Kitabını Sollayan Adam''

Bir anda yepyeni bir kartvizitim daha olmuştu. Steve Jobs'u Sollayan Adam olarak hemen hemen tüm kanallar beni canlı yayına davet etmeye başladılar. CNN Türk'te 5N 1K; Habertürk'te Oylum Talu, TV8'de Erkan Tan, Bloomberg HT'de Devre Arası, Başkent TV'de Toplum ve İnsan, Habertürk'te 1 Gün, TGRT Haber'de Ana Haber Bülteni, Bugün TV'de Paranın Rotası, TGRT Haber'de Baş Başa ve burada sayamayacağım pek çok kanal ve programda yaklaşık 1 ay içinde 'Steve Jobs'u Nasıl Solladığımı' 15 dakika ile 1 saat arası değişen dilimlerle canlı yayın konuğu olarak anlattım.

Bunun üzerinden yaklaşık 7 ay geçmesine rağmen, bu kitap bir gün bile olsun ikinci sıraya düşmedi, böylelikle başka bir rekora daha imza atmış oldum. Meğer herkes otobüsten inip BMW'ye binmeyi merak ediyormuş.

O sıralarda, reklam ajansına bir reklam kampanyası siparişi vermiştim kitabı duyurmak için. Hemen iptal ettim. Türkiye'de belki de 5 kuruş reklam masrafı olmadan best-seller olan bir kitabı okuyorsunuz şu anda.

Yaklaşık 10 içinde 22.baskısına geçilen bu kitabın, Arnavutça çevirisi yapıldı ve önümüzdeki aylarda Arnavutluk, Makedonya ve Bosna'da raflara giriyor. İngilizce tercümesine de uluslararası bir yayınevi talip oldu.
FaceBook ta paylaş

anasayfa